Diskuse: Každý druhý zaměstnavatel požaduje angličtinu

17. června 2015 v 13:15 | denik.cz
Praha - Znalost angličtiny předpokládá více než polovina pracovních nabídek, které byly zveřejněny na pracovním portálu Profesia.cz. Jiné cizí jazyky zdaleka takovou atraktivitu…


Angličtina
t.s.t. 18.12.2014 62.84.150.*reagovat
Citace:"Stejně nezastupitelná je její znalost pro technické profese, jako jsou konstruktéři, technologové nebo procesní inženýři.".....s tím rozdílem, že technická angličtina se mnohdy na školách neučí, a s běžnou výukou angličtiny jste v technických oborech ztraceni. Je třeba rozlišovat mezi požadavkem komunikativní a technické angličtiny.
Re: Angličtina
t.s.t. 18.12.2014 62.84.150.*reagovat
Navíc jde z pohledu zaměstnavatelů o paradox. Odmítnou kvalitního zaměstnance, intelektuálně a manuálně nadaného, protože neumí jazyk (nemá k tomu vlohy), ale vezmou tupého lempla, který mluví jak rodilý mluvčí, ale zkazí na co sáhne.
Re: Angličtina
jenik-old 18.12.2014 78.45.117.*reagovat
anglictina se u 80% lidi, od kterych je pozadovana, roky nepouzije. Tento pozadavek slouzi jen k dalsimu filtrovani uchazecu. Kdyz rozhoduje agentura, je to v haji uplne, kdyz nekdo z firmy, podle dojmu z daneho uchazece AJ klidne ozeli.

Neda se zit bez anglictiny...
honolulu 18.12.2014 69.254.36.*reagovat
Panove, vubec se nebojte anglictiny ! Musite si uvedomit, ze timto jazykem mluvi i opice v Africe a to vam doda sebevedomi - cim vsim se muzete stat. Ja se naucil anglictinu v BLECHARNE v Johannesburgu za 3 tydny a po horeckach na Zambezi jsem zacal mluvit i fanagalo cimz jsem polekal sam sebe.
Určitě pro některé profese je angličtina nezbytná
Dafne 18.12.2014 90.181.72.*reagovat
Jedna věc je, co se žádá u přijímacího pohovoru a další, který jazyk je v práci skutečně uplatnitelný. U mne vedou slovanské (ruština ,polština, ukrajinština, běloruština, srbochorvatština) a pak němčina. Nikdo anglicky mluvící se zde nezajímá o práci na stavbě ani ve službách,stejně jako nikdo takový se tady nenechává stříhat,masírovat,nenechává si přestavovat dům,chatu nebo renovovat byt. Maturitu z angličtiny mají lidi pod čtyřicet.Možná je tím parametrem spíš věk. A blízkost letiště.

ECTACO Info
Překladové slovníky jsou bezesporu velice užitečnými pomocníky jak na cestách do zahraničí, tak také při studiu cizích jazyků. Jednotlivé překladové slovníky, které jsou k dostání na trhu, se liší zejména v počtu překládaných jazyků a ve velikosti slovní zásoby - počtu uložených slov a frází.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ♥AniseQ♥ ♥AniseQ♥ | Web | 17. června 2015 v 13:55 | Reagovat

No jo, angličtina vládne světem! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama