Červen 2015

Proč ECTACO Translator Partner Lux 2

30. června 2015 v 13:17 | Mike Vlasen

Infografika ECTACO (3)

25. června 2015 v 8:24 | Mike Vlasen

Prezentace ECTACO SpeechGuard TLX

25. června 2015 v 8:10 | Mike Vlasen

Infografika ECTACO (2)

25. června 2015 v 8:07 | Mike Vlasen

Infografika ECTACOECTACO Info: Jak pozdravit Ve 21 různých jazycích ...

19. června 2015 v 13:55 | ECTACO
translate by Google

Ciao! Hello! Při cestování nebo prostě setkat se s někým s jiným mateřským jazykem je vždy dobré (a zdvořilý), aby bylo možné, aby je přivítal. Tady máme 21 způsobů, jak můžete pozdravit každému narazíte a budete mít možnost pochopit jejich pozdrav!

ECTACO Ceska s.r.o.

Elektronicke slovniky

17. června 2015 v 15:13 | ECTACO
Optimální výuka cizího jazyka by měla být mnohostranná a pestrá. Slovník je stále jedním z nejdůležitějších učebních materiálů při výuce cizího jazyka, základním zdrojem pro rozšiřování slovní zásoby.

Ideální slovník - oboustranný dvojjazyčný překladový slovník a také jednojazyčný slovník výkladový. Důležité je, aby u každého hesla uvnitř slovníku byly zásadní informace, které umožňují výběr správného překladu v daném kontextu. Musí obsahovat jasné vysvětlení slova, popis gramatického chování (slovní druh, nepravidelné tvary atd.), ve větších slovnících také příkladové věty a fráze, případně idiomy.

Jaké jsou výhody elektronickych slovniku? Hledání je mnohem rychlejší, odpadá listování v knize, mnohdy stačí kliknout na slovo a zobrazí se jeho obsah. Aplikace mohou poskytnout navíc řadu funkcí užitečných při výuce jazyka, např. možnost přehrání výslovnosti, tematické okruhy, přehled gramatiky, tabulky skloňování nebo časování, synonyma, antonyma…

ECTACO


Prekladac partner Lux 2 a výuka

17. června 2015 v 13:42 | ECTACO
Slovníky ECTACO Partner Lux 2 jsou plnohodnotné překladové slovníky. Kromě překladů obsahují i informace o slovním druhu, nepravidelných tvarech slova, přepis výslovnosti, příklady a ukázková spojení, doplňující poznámky, slovní vazby a fráze. Překlady jsou uspořádány přehledně do významových řad, které jsou řazeny podle slovních druhů a frekvence.


Společnost ECTACO se specializuje na vytváření jazykových prekladacu a překladových slovníků již od roku 1998.


Diskuse: Každý druhý zaměstnavatel požaduje angličtinu

17. června 2015 v 13:15 | denik.cz
Praha - Znalost angličtiny předpokládá více než polovina pracovních nabídek, které byly zveřejněny na pracovním portálu Profesia.cz. Jiné cizí jazyky zdaleka takovou atraktivitu…


Angličtina
t.s.t. 18.12.2014 62.84.150.*reagovat
Citace:"Stejně nezastupitelná je její znalost pro technické profese, jako jsou konstruktéři, technologové nebo procesní inženýři.".....s tím rozdílem, že technická angličtina se mnohdy na školách neučí, a s běžnou výukou angličtiny jste v technických oborech ztraceni. Je třeba rozlišovat mezi požadavkem komunikativní a technické angličtiny.
Re: Angličtina
t.s.t. 18.12.2014 62.84.150.*reagovat
Navíc jde z pohledu zaměstnavatelů o paradox. Odmítnou kvalitního zaměstnance, intelektuálně a manuálně nadaného, protože neumí jazyk (nemá k tomu vlohy), ale vezmou tupého lempla, který mluví jak rodilý mluvčí, ale zkazí na co sáhne.
Re: Angličtina
jenik-old 18.12.2014 78.45.117.*reagovat
anglictina se u 80% lidi, od kterych je pozadovana, roky nepouzije. Tento pozadavek slouzi jen k dalsimu filtrovani uchazecu. Kdyz rozhoduje agentura, je to v haji uplne, kdyz nekdo z firmy, podle dojmu z daneho uchazece AJ klidne ozeli.

Neda se zit bez anglictiny...
honolulu 18.12.2014 69.254.36.*reagovat
Panove, vubec se nebojte anglictiny ! Musite si uvedomit, ze timto jazykem mluvi i opice v Africe a to vam doda sebevedomi - cim vsim se muzete stat. Ja se naucil anglictinu v BLECHARNE v Johannesburgu za 3 tydny a po horeckach na Zambezi jsem zacal mluvit i fanagalo cimz jsem polekal sam sebe.
Určitě pro některé profese je angličtina nezbytná
Dafne 18.12.2014 90.181.72.*reagovat
Jedna věc je, co se žádá u přijímacího pohovoru a další, který jazyk je v práci skutečně uplatnitelný. U mne vedou slovanské (ruština ,polština, ukrajinština, běloruština, srbochorvatština) a pak němčina. Nikdo anglicky mluvící se zde nezajímá o práci na stavbě ani ve službách,stejně jako nikdo takový se tady nenechává stříhat,masírovat,nenechává si přestavovat dům,chatu nebo renovovat byt. Maturitu z angličtiny mají lidi pod čtyřicet.Možná je tím parametrem spíš věk. A blízkost letiště.

ECTACO Info
Překladové slovníky jsou bezesporu velice užitečnými pomocníky jak na cestách do zahraničí, tak také při studiu cizích jazyků. Jednotlivé překladové slovníky, které jsou k dostání na trhu, se liší zejména v počtu překládaných jazyků a ve velikosti slovní zásoby - počtu uložených slov a frází.

Ozvučený Elektronický slovník Sencor SDN 440T

11. června 2015 v 12:36
Elektronický překladač Sencor s vestavěným českým, slovenským, německým a anglickým slovníkem. Přístroj tak v paměti ukrývá celkem více než 650 000 slov včetně obecných, lékařských, technických, právních a obchodních výrazů. Dále zná také řadu slangových výrazů, nabídne průvodce anglickou gramatikou, 200 nejpoužívanějších amerických a německých idiomů a více než 1100 užitečných frází. Hodit se také mohou anglická a německá nepravidelná slovesa. S výslovností pomůže zdokonalený anglický a německý syntetizátor řeči s tím, že výraz si je možné poslechnout prostřednictvím vestavěného reproduktoru nebo sluchátek. Nechybí ani možnost zápisu nových slov či systém kontroly pravopisu. Kromě jazykových funkcí je možné přístroj využít jako osobní organizér s kapacitou 128 kB s možností jeho ochrany heslem. Na cestách se mohou hodit světové časy a převody měn a délkových soustav. Z praktických funkcí je možné zmínit i budík a kalkulačku, ve chvílích nudy přijde na řadu i vestavěná hra. Součástí dodávky je slovník pro PC.


ECTACO