Přijímací pohovor v angličtině

21. dubna 2015 v 7:23 | www.superkariera.cz
http://www.superkariera.cz/poradna/prijimaci-rizeni/prijimaci-pohovor-v-anglictine.html

Na požadavky zaměstnavatelů domluvit se anglicky jsme si již pomalu zvykli. Jak ale zjistit, zda potencionální zaměstnanec skutečně tento světový jazyk ovládá? Vyzkoušet ho. Přijímací pohovory vedené v angličtině a písemné testy se v současnosti stávají rozšířeným trendem.

Proč právě pohovor v angličtině?

Existují minimálně dvě zdůvodnění, proč zaměstnavatelé při přijímacím řízení využívají pohovoru v angličtině nebo gramatického textu. Chtějí zjistit vaši skutečnou úroveň angličtiny a ověřit vaši důvěryhodnost.

Pomocí přijímacího pohovoru v angličtině váš potencionální zaměstnavatel zjistí úroveň vaší angličtiny. Tento fakt byste měli mít na paměti již při psaní životopisu. Není výjimkou, že zaměstnavatelé touto cestou prověřují, zda jste ve svém CV nenadhodnotili svoje jazykové kompetence. Dopustíte-li se toho, podstupujete riziko, že zaměstnavatel může pochybovat i o dalších údajích uvedených v životopisu.

Na druhou stranu není důvod se pohovoru či testu obávat. Váš potencionální zaměstnavatel skutečně potřebuje vědět, jak jste s vaší angličtinou na tom. Neznamená to, že musíte podat excelentní výkon, znamená to, že musíte podat výkon odpovídající pozici, o kterou máte zájem a tedy i zaměstnavatelovým požadavkům.

ECTACO Info
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama