Duben 2015

Přijímací pohovor v angličtině

21. dubna 2015 v 7:23 | www.superkariera.cz
http://www.superkariera.cz/poradna/prijimaci-rizeni/prijimaci-pohovor-v-anglictine.html

Na požadavky zaměstnavatelů domluvit se anglicky jsme si již pomalu zvykli. Jak ale zjistit, zda potencionální zaměstnanec skutečně tento světový jazyk ovládá? Vyzkoušet ho. Přijímací pohovory vedené v angličtině a písemné testy se v současnosti stávají rozšířeným trendem.

Proč právě pohovor v angličtině?

Existují minimálně dvě zdůvodnění, proč zaměstnavatelé při přijímacím řízení využívají pohovoru v angličtině nebo gramatického textu. Chtějí zjistit vaši skutečnou úroveň angličtiny a ověřit vaši důvěryhodnost.

Pomocí přijímacího pohovoru v angličtině váš potencionální zaměstnavatel zjistí úroveň vaší angličtiny. Tento fakt byste měli mít na paměti již při psaní životopisu. Není výjimkou, že zaměstnavatelé touto cestou prověřují, zda jste ve svém CV nenadhodnotili svoje jazykové kompetence. Dopustíte-li se toho, podstupujete riziko, že zaměstnavatel může pochybovat i o dalších údajích uvedených v životopisu.

Na druhou stranu není důvod se pohovoru či testu obávat. Váš potencionální zaměstnavatel skutečně potřebuje vědět, jak jste s vaší angličtinou na tom. Neznamená to, že musíte podat excelentní výkon, znamená to, že musíte podat výkon odpovídající pozici, o kterou máte zájem a tedy i zaměstnavatelovým požadavkům.

ECTACO Info

Na veletrhu práce v Ostravě byl největší zájem o strojaře

21. dubna 2015 v 7:07 | Novinky.cz


Mezi firmami prezentujícími se na největším veletrhu pracovních příležitostí v Moravskoslezském kraji Kariéra PLUS, jehož osmý ročník se v uplynulých dnech konal v Ostravě, byl největší zájem o studenty a absolventy strojírenských a technických oborů. Je přitom takřka nutností, aby zájemci o práci uměli anglicky.

Angličtina je považována za samozřejmost

Finanční požadavky studentů jsou ale mnohdy přemrštěné. "Absolventi obzvláště těchto fakult si uvědomují, že je po nich velká poptávka, a úměrně tomu zvyšují své finanční požadavky, což se mnoha firmám nelíbí," řekla Matasová.

Podle konzultantky personální agentury Manpower Ivany Máchové je aktuálně ideálním zájemcem o práci technik se znalostí angličtiny a nejlépe s praxí nebo alespoň brigádami během studia. "Problém u mnohých zájemců představuje právě angličtina. V dnešní době je považována za samozřejmost, protože řada našich podniků má zahraniční účast, takže management je mnohdy zahraniční a firemním jazykem je právě angličtina," uvedla Máchová...

Info ECTACO - Elektronické výukové překladače

Firmám chybějí kvalifikovaní technici

21. dubna 2015 v 6:57 | Novinky.cz


Německé firmy si vytipují středoškoláky ze středních průmyslových škol a lákají je za prací do NěmeckaJan Zimmel, Hays
.....

Výuka jazyků je nedostatečná

Technické vysoké i střední školy dlouhodobě produkují stejný počet absolventů s bohužel rovněž stejnou úrovní znalosti jazyků. S cizím jazykem jako předmětem výuky přijdou studenti VŠ do styku naposledy ve čtvrtém semestru, a pokud se nedostanou na zahraniční pobyt, už se s ním nepotkají. Přitom drtivá většina výrobních firem u nás má zahraniční vlastníky a po čerstvých absolventech z Čech pokukují i německé firmy.
"V německém pohraničí - v sousedství severních a západních Čech - se objevil nový fenomén. Německé firmy si vytipují středoškoláky ze středních průmyslových škol a lákají je na práci v Německu. Těžko se tomu odolává, protože finanční nabídka je bezkonkurenční. A tak někteří středoškoláci rovnou po maturitě odcházejí do Německa. V současnosti to sice nepředstavuje velký úbytek pracovní síly, ale dá se předpokládat další nárůst," upozorňuje Jan Zimmel...
Info ECTACO
Mluvící kapesní překladač ECTACO Partner ECZ Lux 2 s velice pokročilou slovní zásobou 600 000 slov.