Leden 2015

Znalosti angličtiny

14. ledna 2015 v 15:13 | ECTACO
Nejlépe anglicky umí z "neanglicky" mluvících národů Dánové, kde se místní školství na tento jazyk dlouhodobě zaměřuje. Překvapivé není, že následují další úspěšné evropské národy - Nizozemci, Švédové, Finové a Norové. Překvapivé ale je, že na šestém místě jsou Poláci. Za nimi Rakušané, Estonci, Belgičané a Němci. Před námi jsou i Slovinci, Rumuni i Maďaři. Za Čechy jsou naopak Španělé, Portugalci, Slováci či Italové. Ze zemí EU ale mají největší problémy tradičně Francouzi, kteří se prostě anglicky učit odmítají.

ECTACO
Elektronické překladače

Skener ECTACO/C-pen

8. ledna 2015 v 14:36

Nedaří se vám dostat základy angličtiny do hlavy?

7. ledna 2015 v 11:54 | ECTACO
Nedaří se vám dostat základy angličtiny do hlavy?
Sotva otevřete učebnici, valí se na vás suchopárné poučky a nic neříkající cizí slova a fráze?

PARTNER LUX 2 ECTACO


Partner Lux 2 CZ

1. Kapesní překladač obsahuje více než 640,000 slov a 14.000 frází.


2. Elektronická příručka gramatiky a výuková system "Language Teacher".

3. Výslovnost všech anglických slov.

4. Překladač cizojazyčných textů a vět. Možnost hlasové komunikace v online překladači.


ECTACO Info: Bez angličtiny do práce nelez!

7. ledna 2015 v 11:37 | p.Stanislav Hedvik

"Bez angličtiny do práce nelez!"

Co bylo na této práci opravdu stresující, byla neznalost jazyka.

"...Když už mluvím o jazykových znalostech, zapomněl jsem se vám svěřit ještě s jednou ohromující událostí. Pokud si pamatujete na druhý článek Všechno je jednou poprvé, čísloval jsem v něm "šoky", které jsem v onen den zažil. Šok číslo čtyři byl o přivítání v kanceláři v naší agentuře. Ten snědý drsný muž, kterému jsem dal přezdívku Zlatonosič, nás při uvítacím rozhovoru totiž zkoušel z angličtiny. Každého známkoval jako ve škole a dle znalostí (či spíše neznalostí) jazyka, se už do předu se šéfíkem rozhodoval, kde a či vůbec by ten či onen mohl pracovat. Víte, nikdy by mě nenapadlo a to ani v nejhorším snu, že moji budoucnost bude jednoho dne ovlivňovat cikán se zlatým řetězem na krku, kterého si všichni dokážeme představit akorát ve frontě na sociální dávky, v herně či v davu romského gheta. Jak je vidět, všechno je v životě možné. Paradoxem je, že jeho angličtina byla tehdy na úrovni maximálně "průměrná". To si dovoluji tvrdit s odstupem času, kdy to mohu porovnávat s tou svojí. Dávám mu za "3″, sičákovi ;-) ..."


Bulhaři a Rumuni vládnou obchodní angličtinou lépe než Češi a Slováci, ukazuje průzkum

5. ledna 2015 v 14:44
Domluvit se anglicky s partnerem v byznysu nebo majitelem zahraniční firmy je pro obyvatele České republiky oříšek. Naznačuje to průzkum společnosti GlobalEnglish, na který upozorňuje web Marketwired.

Česká republika se umístila ze 77 hodnocených zemí hluboko za polovinou, až na 49. místě - hned za Slovenskem. Na záda nám přitom dýchají země jako Arménie, Egypt nebo Portoriko.

Naopak mnohem lépe si v testech vedli Slovinci, Bulhaři nebo Rumuni. Vůbec nejlepší obchodní angličtinou vládnou Filipínci, na čele se umístili také Norové a Nizozemci. Naopak na chvostu žebříčku skončily Honduras, Kolumbie a Saúdská Arábie.


Zaměstnavatelé vyžadují angličtinu už i u dělníků.

5. ledna 2015 v 14:08


Znalost angličtiny je zejména pro zahraniční zaměstnavatele dnes už standard. Stále častěji ji vyžadují i u dělnických profesí, které v Česku poptávají například v průmyslových zónách.

Většina absolventů středních škol v současnosti cizí jazyk neovládá na funkční úrovni. I z mezinárodních studií vyplývá, že Češi se svou jazykovou vybaveností patří spíše na dno Evropské unie. Podle Michaly Čičvákové z Národního ústavu pro vzdělávání si čeští absolventi svou neschopností domluvit se cizím jazykem zavírají vrátka k zajímavým pozicím.

O české pracovníky je přitom zájem. Mezi nejžádanější patří právě řemeslníci, jejichž jazykové znalosti jsou většinou nejslabší. Čičváková dodává, že největší problém mají střední odborné školy, kde by měl být na cizí jazyky kladen velký důraz. Ve školách ale nemá výuka jazyků pevný koncept.