Technický pracovník s cizími jazyky ve vysoké poptávce

20. listopadu 2013 v 7:17
preklad Google

Podle průzkumu platů z personální společnosti Grafton , nejvyšší platy kvalifikovaných pracovníků je v Praze a na severu Čech . Nicméně, v Ústeckém kraji na severu země,nedostatek kvalifikovaných vysokoškolsky vzdělaných kandidátů vedl k růstu mezd . Velké společnosti jsou soustředěny v regionu a společnosti mají tendenci přeplatit pracovníky s cílem přilákat je do regionu.

Průzkum platů také odhalil některé zajímavé trendy . " V technických úloh je znalost cizího jazyka více vyhledávané V oblasti IT a techniky , Angličtina je nutností , . . Zatímco německý je trendy nahoru, zejména v automobilovém průmyslu Ideální je znát dva jazyky , jeden velmi dobře a alespoň nějaké základy prodruhé , " . Podle zástupce z Grafton Technologies, některé společnosti stále častěji žádají o ruských jazykových dovedností , nejlépe u lidí , kteří mají také zkušenosti na ruském trhu .

Nadprůměrné jazykové dovednosti se používají především v call centrech , jejichž počet roste v České republice . Kromě povinné angličtiny, další potřebné jazyky jsou němčina, francouzština, holandština, italština , španělština, polština a skandinávské jazyky , jsou zde i požadavky na turecké , arabština nebo hebrejština .

Farmaceutický průmysl se zobrazuje některé velmi silné vyhlídky v dlouhodobém horizontu . Český farmaceutický trh je jedním z největších ve střední a východní Evropě a zaměstnanosti ve farmaceutickém průmyslu neustále roste v posledním desetiletí . Rostoucí podíl seniorů v populaci ČR je vyhnat spotřebu léků a zdravotnických služeb, a tento trend může být ještě výraznější. Kvalifikovaní kandidáti s prodejní pozadí jsou stále více v poptávce : lidé moci umístit nové produkty rychle a efektivně na trhu, a je schopen komunikovat s lékaři .

Soutěž přilákat a udržet si kvalifikované pracovníky v průmyslovém odvětví výroby dosahuje nových výšin . Největší poptávka je v oblasti strojírenství, elektrotechniky a výroby , procesní inženýři a kvalitní inženýři zejména jsou vyhledávána především profilů. Poptávka po obchodních zástupců v technických oborech se očekává, že bude pokračovat. Firmy obvykle vyžadují alespoň dva roky odborné praxe a příklady z minulých úspěchů . Průmysl se také potýkají s nedostatkem obchodních lidí s technickým vzděláním a plynně anglicky nebo německy . Za účelem vyplnění mezery na trhu práce , některé společnosti nastavení některé programy stáží věnuje čerstvé absolventy vysokých škol .

V bankovním sektoru , drtivá většina pracovních míst byly pro obchodníky v korporátním segmentu a odborných profilů. Ve většině případů , kandidáti museli splnit zkušenosti tři-pětrok " a pokročilou znalost angličtiny . Jako několik velkých bank oznámila snížení počtu pracovních míst , je růst mezd se neočekává .

České stavebnictví zažívá trvalý pokles objemu zakázek , což vede k nižším cenám , které by mohly ohrozit existenci mnoha stavebních firem . Pokud jde o trh s nemovitostmi ( správa , údržba, prodej a financování ) , firmy hledají pro manažery , kteří mají zkušenosti a jazykové znalosti .

Zatímco lidé se středním nebo vyšším vzděláním mají více či méně slibné vyhlídky , dělníci po celé zemi strádá .

ECTACO Česká s.r.o.

Elektronické prekladace .

www.cz-slovnik.cz
www.ectacoinc.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama