Březen 2013

ECTACO | Skenovací pero ECTACO/C-Pen TS-1

29. března 2013 v 8:01
Nový vylepšený ruční skener s funkcí text to Speech s připojením přes USB. Rychlost čtení dosahuje až 25cm/s velikost písma byla zvětšena na 28 bodů. Dodává se s novým textovým editorem pro Windows s integrovanou funkcí převyprávění testu a s možností okamžitého překladu textu. Sběrač informací, který čte text a číslice a přenáší je do Vašeho PC, notebooku, netbooku, elektronického překladače a pod.. Ideální pro spojení s překladovým softwarem, OCR a pod. Připojení je možné téměř k jakémukoliv počítači prostřednictvím USB portu. Dodává se vynikajícím OCR softwarem ABBYY FineReader. Podporuje Windows 8/7/Vista/XP v 32/64-bit verzi.


Ruční scanner C-Pen TS1 Vás osvobodí od psaní na klávesnici. Abyste se vyhnuli chybám a získali čas, stačí posouvat pero řádek po řádku po textu, nebo číslech nebo čárového kódu a tyto informace se okamžitě objeví ve Vaší aplikaci. Hlavní charakteristikou scanneru C-Pen TS1 jsou miniaturní rozměry (117x14x22 mm) a hmotnost pouhých 50g. Velikost skenovaného písma může být v rozmezí 5 až 28 tiskových bodů. Rychlost čtení skeneru je 25 cm / s. Připojit jej můžete téměř k PC prostřednictvím USB portu. Velmi dobře ho můžete využít např. s překladovým slovníkem pro Windows.

Text-to-Cursor

Přístroj splňuje úkol ručního skeneru. Díky jednoduché obsluze a také malým rozměrům dělá ho velmi oporou v každodenní práci v úřadě, ve škole, v domácnosti ... C-Pen TS1 skenuje nejen tištěný text ale také bankovní OCR znaky a má speciální režim pro čtení čísel. Skenerem C-Pen TS1 je možné jednoduchým způsobem zadávat do počítače text z knížek, dokladů, článků, díky čemuž práce s doklady je ještě víc lehčí. C-Pen TS1 umožňuje rychlé a snadné zadávání tištěných dat do počítače, proto je též často využíván osobami, které si cení pohodlí šetření časem a taktéž starají se o pracovní komfort. C-Pen TS1 svým vzhledem připomíná fix. Skenování textu se provede přesunutím zařízení ponad tištěný text. Naskenovaný text se ukáže v počítači ve vybrané aplikaci, na místě kde byl postaven kurzor. Vysokou kvalitu převodu textu zabezpečuje ABBYY FineReader OCR software s podporou více než 180 jazyků (včetně češtiny)

C-Pen TS1 rozlišuje:

• text napsaný ve více než 180 jazycích, mezi jinými:čeština, slovenština, polský, anglický, bulharský, český, dánský, estonský, francouzský, řecký, holandský, španělský, litevský, lotyšský, německý, Norsko, Portugalsko, ruský, slovenský, švédský, italský a mnoho jiných,
• bankovní znaky: OCR-A, OCR-B i MICR (E13B),
• má ​​speciální mód pro skenování čísel. Okrem základnej funkcie Text-to-Cursor je C-Pen TS1 prvním skenerem, který se dodává přímo s funkcí Text-To-Speech. V ceně je software na pro přeměnu textu na zvuk a hlas v jednom volitelném jazyce. Tato funkce Vám umožní poslouchat text, který C-Pen skenuje. Je to vynikající doplněk na výuku jazyků

TS / X Editor
C-Pen TS1 se dodává s plnohodnotným textovým editorem pro Windows, který využívá všechny funkce C-Pen. V této aplikaci můžete vytvářet, editovat a ukládat jakýkoliv text ve formátech: doc,. docx,. rtf a txt. Obsahuje také nástroje pro ovládání funkce Text-to-Speech a pro překládání.

Příklady použití:

• Zadávání údajů z faktur pro finančně-účetní systémy.
• Přímé zadávání tištěných informací do databáze.
• Skenování části textů z tištěných materiálů takových jako: knihy, časopisy, doklady pro vědecké a výzkumné účely, vizitky.
• Skenování textů přímo do překladatelských aplikací.
• Zadávání dat pro internetové účetnictví.
• Umožňuje osobám s dyslexií zavádění textu do počítače, který je následně zpracován programem měnícím text na řeč (SW na přeměnu textu na řeč je součástí dodávky - 1 jazyk v ceně).

Tip: Příklady využití mobilních skenerů C-Pen hlavní funkce:

• Nový design
• Malé rozměry: 117 x 14 x 22 mm
• Rozměr skenování (velikost písma): 5-28 bodů
• Rychlost skenování: 25 cm / s
• Funkce Text-to-Speech (1 jazyk v ceně)
• TS / X textový editor

Systémové požadavky:

• Systém: Windows XP/Vista/Win7 32/64bit, Windows 8
• 200 MB HDD a CD-ROM drive
• USB port (USB1.1 or 2.0)

Obsah dodávky:

• C-Pen TS1
• Mini DVD se softwarem
• Rychlý návod.


ECTACO jetBook Color e-Book 2 (dotykový displej E-Ink Triton 2)

27. března 2013 v 14:35
ECTACO Jetbook Color 2 je elektronická kniha, která má 9,7-palcový barevný dotykový displej E-Ink Triton 2. Rozlišení obrazovky je 1600 x 1200 pixelů, a interakce s ním se provádí pomoci speciálního pera.

Ostatní vlastnosti přístroje zahrnují: procesor s frekvencí 800 MHz, operační systém WinCE 6.0, 4 GB vnitřní paměti a slot pro paměťové karty micro SD kapacitou až 32 GB.Komunikační schopnosti jsou představeny bezdrátovým modulem Wi-Fi. Lithium-polymerová baterie, s baterií 2350 mA / h zajištuje až 10.000 obracení listu na jedno nabití. Obrysové rozměry přístroje jsou 270 x 188 x 11,5 mm, hmotnost - 660 gramů.

Zařízení podporuje spousta formátu (Adobe DRM 9.1, ePub, Mobi, ČLR, RTF, TXT, PDF, FB2, djvu, JPG, GIF, PNG, BMP), ručně psané poznámky v PDF a DJVU souborech a sešitu (s funkcí rozpoznávání rukopisu), Text-to-Speech pro čtení knih nahlas (pouze angličtina), podtržení a zvýraznění textu, reprodukce audio souboru (přes sluchátka nebo vestavěné reproduktory), a mnoho dalších.
Jsou k dispozici knihovna elektronických knih a příručka z různých oborů (matematika, chemie, fyzika, biologie a zeměpis) a systém seřaďování (vyhledávání, hodnocení, seznam nedávno prohlížených, atd.).

Aplikace zahrnují vědecké a finanční kalkulačky, různé jazykové hry a další aplikace. Součástí balení je pouzdro, které lze použit jako stojan. E-kniha ECTACO Jetbook Color 2 je k dispozici v černé a bílé barvě.