Červen 2012

ECTACO vybírá SVOX TTS pro eBook Reders a výukové jazykové software

30. června 2012 v 7:32 | Alex Porp
ECTACO, poskytovatel elektronických kapesních slovníků a jazykových vzdělávacích výrobků, nové řešení pro svou novou produkci jetBook K-12 a K-12 jetBook Color(barevný) vyukový e-reader - integrovaný SVOX text-k-řeči (TTS).
Nový jetBook K-12 řady eBook Readres nabízí hlasovou produkce od SVOX v angličtině, španělštině, češtině, francouzštině, polském jazyku a ruštině. Tento model bude k dispozici od 1. června, roku 2011 ve Spojených státech. JetBook K-12 eBook Readres bude použit ve vzdělávacím systému v USA pro pomoc ve výuce jazyku, jako získání návyku čtení a výslovnosti.
"Schopnost umět číst texty nahlas, ať už pro osobní nebo vzdělávací účely, je skutečným krokem dopředu, pro pomoc spotřebitelům oblíbit knihy a zlepšit jazykové vzdělávání pro všechny věkové kategorie", řekl David Lubinitsky, generální ředitel společnosti ECTACO. "SVOX's TTS nabízí vysoce-kvalitní hlasové výrobky. Jejich nízká spotřeba zdrojů znamená, že nesnižujeme při tom výkon toho zařízení. Jsme nadšeni, že i nadále budeme spolupracovat s SVOX pro další rozvoj schopnosti řeči v našich e-readres a výukovém programovém vybavení (softwaru)".
"Široká škála čteček ECTACO eBook a překladatelů, pomáhá velkému počtu studentů zlepšit jejich jazykové dovednosti. S zavedením schopností "text-k-řeči", uživatelé mohou pracovat s textem novým způsobem, který usnadní učení", řekl Martin Reber, CEO SVOX. "Stále více spotřebitelů preferují používat TTS v svých čtečkách, aby mohli užit čtení svých oblíbených románu "nahlas". Zavedením TTS pro více než 25 jazyků, uživatelé mohou poslouchat své e-readres v přirozeném znění hlasu, aby mohli užívat svých knih, i když jsou zaneprázdněni jinými činnostmi".
e-mail: ceska@ectaco.com , tel . 777333779

Ruční skener Ectaco/C-pen

30. června 2012 v 7:32
Přístroj splní úlohu ručního skeneru. Díky jednoduché obsluze a také malým rozměrům, je velmi nápomocný v každodenní práci na úřadě, ve škole, v domácnosti ....ECTACO/C-Pen 3,5 skenuje nejen tištěný text, ale také bankovní čárové kódy. Nový Bluetooth podporován OCR bude přenášet text, přímo do vašeho počítače. Rychlost skenování byla zvýšena, takže můžete skenovát tak rychle jak budete číst. Rozpoznávání bude prakticky okamžité. Nový Bluetooth design umožňuje skenování až 30 metrů od vašeho počítače nebo mobilního zařízení.
Pro školáky:
Studenti, učitelé, profesoři mohou používat pero skener k přípravě zkouškových dokumentů, skenování učebnic pro sestavení zpráv, stejně jako vkládaní základních údajů do MS Word v PC nebo notebooku, také údaje lze synchronizovat s PDA.
pro firmy:
Sekretářky, manažeři, prodejce a investující řadiče mohou používat pero skener pro skenování dat do MS Project, MS PowerPoint a MS Access.
Také mohou využít pero skener pro skenování vizitek do Outlook a synchronizovat to s PDA nebo mobilním telefonem.
pro finance:
Účetní, manažeři, bankovní úředníci mohou používat pero skener pro skenování zůstatku, a postavy čísla do MS Excel, Corel Quattro, Lotus 123 a MS Money.
Také mohou využít pero skener pro skenování vizitek do Outlook a synchronizovat to s PDA nebo mobilním telefonem.
pro státní zaměstnance:
Státní zaměstnanci mohou používat pero skener pro vkládaní (vstup) údajů, čísla sociálního pojištění a jakékoliv tištěné informací do digitální podoby.
pro lékařé:
Administrátoři, lékaři a zdravotní sestry mohou používat pero skener pro skenování diagramy pacienta a předpisu, stejně jako pro kontrolu v Corel Office Professional lékařského vydání.
pro policisty:
Policisté mohou využít pero scanner pro zavedení cenných dat, jako jsou licence a identifikační čísla, poznávací značky, jména a adresy, do jejich vozidel nebo netebooků nebo synchronizaci s PDA.
pro profesionály:
Architekti, právníci, projektanti a konzultanti mohou skenovat obrázky, verdikty a vstupní data v Corel WordPerfect legal edition, Quicken Business Law Partner a kontrolováni dat v běhu v notebooků a synchronizovat do PDA.
Také mohou využít pero skener pro skenování vizitek do Outlook a synchronizovat to s PDA nebo mobilním telefonem pro kontakt.

ECTACO.CZ | Česko<->Anglická sada ECTACO pro Android OS.

30. června 2012 v 7:31


Jazyk:
Čeština Angličtina
Výslovnost: Ano
Úroveň:
Začátečníci, mírně pokročilí, středně pokročilí, pokročilí
Edice/Výrobce:
Ectaco Inc., Long Island City, NY 11106, USA
Obsahuje: Slovník , Konverzační příručka, Výuka angličtiny/češtiny, Obrázkový slovník
Způsob platby:
faktura
OS :
Android OS 1.6 a vyšší
Version:
1.0.3

Cena: 1530 Kč vč DPH. (1275Kč bez DPH)

Nová verze překladových slovníků Lingvosoft přináší opět rozšířenou databázi odborných slovníků. Bylo přidáno množství nových výrazů z mnoha oborů, buď jako doplněk stávajících anebo zcela nové obory, které ještě nebyly zastoupeny.

ČeskoAnglická sadaECTACO pro Android OS:

 • ČeskoAnglický mluvící slovník.
 • ČeskoAnglická mluvící konverzační příručka.
 • Výuka angličtiny.
 • Výuka češtiny.
 • ECTACO 39: Obrázkový slovník.
  1. ČeskoAnglický slovník nabizi:
  Jazykové funkce:
 • 500.000 slov. (Počet výrazů: cca 1.000.000)
 • Komplexní dvojjazyčná a obousměrná databáze
 • Funkce Spell-Check.
  Interface:
 • Rychlý obousměrný překlad.
 • Menu v Angličtine, Francouzštine, Němčine, Spanelštine a Ruštine.

2. ČeskoAnglická konverzační příručkanabizi:

 • 14,000 slov a vet
 • Konverzační témata:

  - Každodenní konverzace
  - Cestování
  - Místní doprava
  - Cestování autem
  - Hotel
  - Restaurace
  - Nakupování
  - Na poště
  - Telefonování
  - V bance
  - Exkurze
  - Zdraví
  - V kosmetickém salónu
  - Sport
  - Starost o domácnost

3. ECTACO 39: Obrázkový slovníknabizi:

 • Rychlý překlad
 • Menu v Angličtine, Francouzštine, Němčine, Spanelštine a Ruštine.
 • Funkce vyslovování slov a výrazů.
 • Možnost regulace rychlosti a hlasitosti

Firmy vyžadují znalost cizího jazyka. Hlavně angličtiny

24. června 2012 v 10:50
Autor: MF DNESInvestovat do studia cizího jazyka se vyplatí. Až tři čtvrtiny zaměstnavatelů v Česku požadují po uchazečích o práci znalost cizího jazyka. Nejčastější poptávka je po angličtině.

Tři čtvrtiny zaměstnavatelů v Česku požadují po uchazečích o práci znalost cizího jazyka, nejčastěji angličtiny

Až 75 procent zaměstnavatelů, kteří nabízeli v prvním pololetí tohoto roku práci, požadovalo znalost cizího jazyka. Podíl uchazečů, kteří tuto podmínku splňují, je však u některých jazyků nižší. Údaje zveřejnil pracovní portál Profesia.cz.

Firmy chtějí především zaměstnance s angličtinou

Zaměstnavatelé nejčastěji požadují angličtinu, uvedena byla celkem v 70 procentech zveřejněných nabídek. Na druhém místě je německý jazyk, který firmy poptávaly v 18 procentech nabídek práce.

Třetím nejžádanějším cizím jazykem ze strany zaměstnavatelů je slovenština. Až po ní následují světové jazyky - francouzština, španělština, italština a také ruština.

Mnozí ovládají jen základy cizího jazyka

Angličtina je sice nejrozšířenějším cizím jazykem, který ovládají uchazeči o práci, ale jejich počet pracovnímu trhu nestačí. Znalost angličtiny uvedlo ve svých životopisech 57 procent uchazečů. Převládají mezi nimi mírně pokročilí a lidé se základní znalostí angličtiny.

"Umím německy" píše v inzerátech 41 procent žadatelů o práci, z toho 22 procent uvádí, že ovládá jen základy. Třetím nejrozšířenějším cizím jazykem je ruština, jíž hovoří 16 procent uchazečů. Následují francouzština, slovenština a italština.

"Výrazný nesoulad mezi nabídkou a poptávkou v ovládání cizích jazyků je u ruštiny. Mnozí uchazeči ji uvádějí v životopisech, ale firmy ji požadují v minimálním počtu případů. Rozdíl je znatelný také u němčiny. Její znalost uvádí 41 procent uchazečů o práci, ale vyžaduje ji jen 18 procent firem," dává čísla do souvislostí Lucie Burianová z pracovního portálu.

Zaměstnavatelé v České republice jsou ohledně jazykových znalostí uchazečů náročnější než ti ze Slovenska a Maďarska. Znalost libovolného cizího jazyka vyžaduje v Maďarsku 65 procent a na Slovensku 62 procent firem.


ECTACO Info

Đập hộp Ectaco JetBook Color

24. června 2012 v 8:12
Ở Việt Nam, các thiết bị sử dụng màn hình e-Ink giờ đã rất phổ biến ở Việt Nam, nhưng chủ yếu vẫn chỉ là màn hình đen trắng, vậy nên khi đọc được thông tin về Ectaco JetBook Color - máy đọc sách đầu tiên sử dụng màn hình eInk màu, mình đã rất kì vọng sản phẩm này có thể làm được một cuộc cách mạng trên lĩnh vực sách điện tử.Chiếc máy này được thiết kế với mục đính phục vụ giáo dục, có rất nhiều tiện ích đi kèm, đọc được hầu hết các định dạng sách, độ phân giải đến 1200x1600.
Một số đặc điểm nổi bật:
 • Màn hình Triton E Ink màu, kích thước 9.7".
 • Hỗ trợ: Adobe DRM 9.1, ePub, Mobi, PRC, RTF, TXT, PDF, FB2, djvu, JPG, Gif, PNG, BMP (sẽ có nhiều hơn).
 • Có Wi-Fi.
 • Hỗ trợ CPen.
 • Hỗ trợ viết tay và đánh dấu bằng bút trên PDF
 • Chế độ Reflow.
 • 10,000 trang mỗi lần sạc.
 • Hỗ trợ thẻ nhớ đến 32GB.
 • Từ điển hình ảnh với 38 ngôn ngữ.
 • Dịch chéo cho 180 ngôn ngữ.
 • ...

Česko<->Anglická sada ECTACO pro Android OS

22. června 2012 v 19:15
Jazyk:
Čeština <-> Angličtina
Výslovnost: Ano
Úroveň:
Začátečníci, mírně pokročilí, středně pokročilí, pokročilí
Edice/Výrobce:
Ectaco Inc., Long Island City, NY 11106, USA
Obsahuje: Slovník , Konverzační příručka, Výuka angličtiny/češtiny, Obrázkový slovník
Způsob platby:
faktura
OS :
Android OS 1.6 a vyšší
Version:
1.0.3

Cena: 1530 Kč vč DPH. (1275Kč bez DPH)Nová verze překladových slovníků Lingvosoft přináší opět rozšířenou databázi odborných slovníků. Bylo přidáno množství nových výrazů z mnoha oborů, buď jako doplněk stávajících anebo zcela nové obory, které ještě nebyly zastoupeny.


 • Česko<->Anglický mluvící slovník.
 • Česko<->Anglická mluvící konverzační příručka.
 • Výuka angličtiny.
 • Výuka češtiny.
 • ECTACO 39: Obrázkový slovník.1. Česko<->Anglický slovník nabizi:
  Jazykové funkce:
 • 500.000 slov. (Počet výrazů: cca 1.000.000)
 • Komplexní dvojjazyčná a obousměrná databáze
 • Funkce Spell-Check.
  Interface:
 • Rychlý obousměrný překlad.
 • Menu v Angličtine, Francouzštine, Němčine, Spanelštine a Ruštine.

2. Česko<->Anglická konverzační příručkanabizi:

 • 14,000 slov a vet
 • Konverzační témata:
  - Každodenní konverzace
  - Cestování
  - Místní doprava
  - Cestování autem
  - Hotel
  - Restaurace
  - Nakupování
  - Na poště
  - Telefonování
  - V bance
  - Exkurze
  - Zdraví
  - V kosmetickém salónu
  - Sport
  - Starost o domácnost

3. ECTACO 39: Obrázkový slovníknabizi:

 • Rychlý překlad
 • Menu v Angličtine, Francouzštine, Němčine, Spanelštine a Ruštine.
 • Funkce vyslovování slov a výrazů.
 • Možnost regulace rychlosti a hlasitosti

Elektronické překladače ECTACO Partner P900

10. června 2012 v 18:56
Česko <-> Anglický/Česko <-> Německy mluvící kapesní slovník DEC 900T je maximálně přehledný a srozumitelný, s velice pokročilou slovní zásobou. Díky názornému uživatelskému rozhraní, klávesnice a displeje, modernímu designu a navigačním tlačítkům se s tímto kapesním překladačem velice snadno pracuje. Tento kapesní překladač je velice vhodný na cesty do anglickych/německych mluvících zemí nebo na výuku anglického/německého jazyka. Kromě možnosti syntetické výslovnosti obsahuje slovník i výslovnost namluveno rodilými mluvčími a také psanou výslovnost v angličtině. (Technologie řeči TTS).

Série slovníků: ECTACO Partner P500

10. června 2012 v 10:47 | ECTACO
Kapesní překladač ECTACO Partner CZ500 Deluxe je unikátní zařízení založené na technologii společnosti ECTACO s velice pokročilou slovní zásobou. Určen především jako vhodná pomůcka na cestách po celém světě (překládá z/do všech 126-ti jazyků) a na výuku anglického/německého jazyka. Díky názornému uživatelskému rozhraní, klávesnice a displeje, modernímu designu a navigačním tlačítkům se s tímto kapesním překladačem velice snadno pracuje.Slovní zásoba slovníka: vice 6,5 mil. slov.