ECTACO: Němčina...Angličtina

6. srpna 2011 v 17:50 | Alex.P
Novinky.cz

"Německé kliniky opět budou na veletrhu lákat české lékaře"

"...Stejně jako loni organizátoři očekávají, že mnoho lékařů přímo na veletrhu podá svoji přihlášku k práci u nich. Přednost vždy ale budou mít ti, kteří perfektně ovládají jazyk, což u mnoha lékařů není. Proto je také nyní tak velký zájem o vyuke němčiny a angličtiny...
Ministr zdravotnictví: " "Je to velký zásah do soukromého života a odchod do zahraničí vyžaduje kromě perfektní znalosti jazyka i dobrodružnou povahu. Ne každý to zvládne..."

"Znalost angličtiny je při hledání zaměstnání důležitá"

"...Až 75 procent nabídek práce vyžadovalo v letošním prvním pololetí znalost cizího jazyka. Zaměstnavatelé hledali uchazeče o práci zejména se znalostí angličtiny, dále pak s němčinou a slovenštinou. Vyplývá to z údajů z pracovního portálu Profesia.cz.
Znalost anglického jazyka mezi uchazeči o práci uvedlo 57 procent z nich, jde o mírně pokročilé a lidi se základní znalostí. Znalost němčiny uvedlo 41 procent respondentů, z toho 22 procent uvádí, že ovládá jen základy. Třetím nejrozšířenějším cizím jazykem je ruština, kterou by se domluvilo 16 procent uchazečů. Následuje francouzština, slovenština a italština.
Zatímco znalost libovolného cizího jazyka vyžaduje v ČR 75 procent nabídek práce, v Maďarsku je to 65 procent a na Slovensku 62 procent nabídek. Nejrozšířenějším jazykem ve všech zemích, požadovaným zaměstnavateli, je angličtina. Za ní s výrazným odstupem následuje němčina..."ECTACO Ads.
tel. 774999399, info@ectaco.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 21:24 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama