ECTACO ČR: Důležité, aby se lidé učili cizí jazyky

15. června 2011 v 16:07 | Alex.P
Mezi Čechy panuje široká shoda v tom, že je důležité, aby se lidé učili cizí jazyky. 73 % občanů uvádí jako hlavní důvod, proč by populace měla kromě své mateřštiny získat znalosti ještě jiných jazyků, lepší pracovní příležitosti. 38 % respondentů uvádí jako motiv, proč by se měli lidé učit jazyky, celosvětovou rozšířenost daného jazyka. Prakticky nikdo (0,4 %) se nedomnívá, že není důležité učit se jazyky.
Stupeň jazykových znalostí souvisí s věkem a se vzděláním. S rostoucím věkem jazyková vybavenost v populaci klesá, naopak s vyšším vzděláním se zvyšuje. Co se jednotlivých cizích jazyků týče, s přibývajícími léty se zvyšuje znalost ruštiny a také francouzštiny, naopak klesá znalost angličtiny. V případě němčiny, španělštiny a ostatních jazyků věk nehraje roli.
I přes snahu českého národa se zdokonalovat ve výuce jazyků, se Čechům ve studiu nedaří. Tento fakt potvrdila také rozsáhlá studie organizovaná Asociací novinářů pro cestovní ruch a portálem turistika.cz. Podle průzkumu se učení a zlepšování úrovně cizího jazyka věnují Češi nejvíce ve věku mezi 25 a 35 lety. Kupodivu do 25 let se podle průzkumu věnuje studiu cizích jazyků méně než čtvrtina populace. Přestože se ke studiu cizím jazykům stále vracíme, více než polovina z nás zůstává neúspěšná: buď se nezlepšujeme anebo se dokonce zhoršujeme. Často totiž nemáme na učení dost času nebo nám způsob výuky prostě nevyhovuje.
Novinky.cz
ECTACO Ads. www-slovnik.cz, ceska@ectaco.com , tel . 777333779
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama