Červen 2011

Policie a ECTACO iTravl NTL.

22. června 2011 v 9:32 | Alex Porp
Policie a ECTACO iTravl NTL. Model iTravl NTL-19

ECTACO vybírá SVOX TTS pro eBook Reders a výukové jazykové software

22. června 2011 v 9:12 | Alex Porp
ECTACO, poskytovatel elektronických kapesních slovníků a jazykových vzdělávacích výrobků, nové řešení pro svou novou produkci jetBook K-12 a K-12 jetBook Color(barevný) vyukový e-reader - integrovaný SVOX text-k-řeči (TTS).
Nový jetBook K-12 řady eBook Readres nabízí hlasovou produkce od SVOX v angličtině, španělštině, češtině, francouzštině, polském jazyku a ruštině. Tento model bude k dispozici od 1. června, roku 2011 ve Spojených státech. JetBook K-12 eBook Readres bude použit ve vzdělávacím systému v USA pro pomoc ve výuce jazyku, jako získání návyku čtení a výslovnosti.
tel . 777333779

ECTACO: Každý, kdo umí dobře česky, se může naučit i další cizí jazyk

16. června 2011 v 7:19 | Alex Porp
Téměř 54 % Čechů by se v cizině ztratilo a neuměli by si říct o pomoc. Neovládají totiž ani jeden cizí jazyk
Příčinou jazykové negramotnosti české populace je vzdělávací systém. Povinná výuka ve školách začíná nejpozději ve třetí třídě a o čtyři roky později přibude další cizí řeč. Prim hraje angličtina, kterou se učí přes 90 % dětí. Podle národního plánu pro výuku jazyků by žáci devátých tříd měli zvládnout konverzaci na jednoduché téma s rodilým mluvčím.
Praxe tomu však neodpovídá. Anglicky se "docela dobře" domluví jen 27 %, německy pak 22 % lidí. Z toho je patrné, že českým školám se nedaří předat žákům základy potřebné ke zvládnutí jiné řeči než češtiny. Přitom počet odučených hodin nezaostává za zeměmi EU.
Jsou tedy Čechům cizí jazyky opravdu cizí? Nikoli. Každý, kdo umí dobře česky, se může naučit i další cizí jazyk, tvrdí odborníci. Češi udělali pokrok, i když ve srovnání s lidmi v západní Evropě mají stále co dohánět. Problém je, že se dost podceňují, speciálně ženy. Je to český národní rys. Našinci nekonverzují, dokud nejsou perfektní. A ti, kteří se tak díky školnímu drilu už cítí, mluví často strojeně jako členové britské královské rodiny. Z obou extrémů by jim určitě pomohly delší pobyty v zahraničí. Nejenže by získali sebedůvěru, poznali jinou kulturu, ale našli by také nové přátele z celého světa a zážitky, které je obohatí.
ECTACO ČR nabízí lepší výukový zdroj pro výuku angličtiny a němčiny - kapesní elektronicky slovník Partner ECz900.
Novinky.cz
tel . 777333779

ECTACO ČR: Důležité, aby se lidé učili cizí jazyky

15. června 2011 v 16:07 | Alex.P
Mezi Čechy panuje široká shoda v tom, že je důležité, aby se lidé učili cizí jazyky. 73 % občanů uvádí jako hlavní důvod, proč by populace měla kromě své mateřštiny získat znalosti ještě jiných jazyků, lepší pracovní příležitosti. 38 % respondentů uvádí jako motiv, proč by se měli lidé učit jazyky, celosvětovou rozšířenost daného jazyka. Prakticky nikdo (0,4 %) se nedomnívá, že není důležité učit se jazyky.
Stupeň jazykových znalostí souvisí s věkem a se vzděláním. S rostoucím věkem jazyková vybavenost v populaci klesá, naopak s vyšším vzděláním se zvyšuje. Co se jednotlivých cizích jazyků týče, s přibývajícími léty se zvyšuje znalost ruštiny a také francouzštiny, naopak klesá znalost angličtiny. V případě němčiny, španělštiny a ostatních jazyků věk nehraje roli.
I přes snahu českého národa se zdokonalovat ve výuce jazyků, se Čechům ve studiu nedaří. Tento fakt potvrdila také rozsáhlá studie organizovaná Asociací novinářů pro cestovní ruch a portálem turistika.cz. Podle průzkumu se učení a zlepšování úrovně cizího jazyka věnují Češi nejvíce ve věku mezi 25 a 35 lety. Kupodivu do 25 let se podle průzkumu věnuje studiu cizích jazyků méně než čtvrtina populace. Přestože se ke studiu cizím jazykům stále vracíme, více než polovina z nás zůstává neúspěšná: buď se nezlepšujeme anebo se dokonce zhoršujeme. Často totiž nemáme na učení dost času nebo nám způsob výuky prostě nevyhovuje.
Novinky.cz
ECTACO Ads. www-slovnik.cz, ceska@ectaco.com , tel . 777333779

JetBook - eBook čtečka ECTACO

15. června 2011 v 13:34 | Alex.P
Pomalu ale jistě nadchází doba, kdy elektronika začíná vytlačovat knihu a případně i tištěná periodika. U novin je to způsobeno především tím, že díky internetu máme vždy přehled o aktuálních událostech, které se právě staly. Knihy sice zatím čteme tištěné, ale elektronické knihy pomalu nahrazují klasické knihy. A to především proto, že Vzít si s sebou na dovolenou elektronické zařízení naplněné spoustou knih je praktičtější než vozit pár tištěných knih.
Pokud tedy i Vy chcete eBook reader a eBook čtečka, případně elektronické knihy, tak je tu pro Vás internetový obchod www-slovnik.cz, díky kterému si můžete od teď sebou na dovolenou vzít i více knih bez toho, abyste museli nést těžké zavazadla, či riskovali, že překročíte váhový limit v letadle. Díky eBook reader budete mít vždy po ruce své oblíbené knižní tituly a ať už budete kdekoliv, tak si budete moci před spaním číst svoji oblíbenou knihu. Pokud jedete na delší dovolenou, tak oceníte i to, že díky eBook čtečce si můžete vzít na dovolenou více knih, jak budete schopni přečíst.


ECTACO Inc a Hanvon Technology Co spojují síly pro spuštění eBook Reader na vzdělávací trh

14. června 2011 v 19:32 | Alex Porp
31.května, roku 2011 (Close-Up Media via COMTEX) - ECTACO Inc, společnost se zaměřením na výuku jazyků a výrobce jetBook eBook Reader, oznámila, že se spojila s Hanvon, globálním výrobce pro čtení elektronických knih a Technologie rozpoznávání symbolu poskytovatele pro vytvoření eBook Readeru, orientované na vzdělávání a zavedení do standardního využití pro třídy, učitele a studenty na celém světě.
Společnost řekla, že tyto dvě nové vzdělávací eBook Readery budou představeny na Expo v roce 2011 knih Ameriky v New Yorku.
Podle uvolnění, vzdělávací zařízení je jetBook K-12 pro americký trh představuje jeden z druhu interaktivní technologie na podporu studentů ve vybroušení jejich dovednosti ve všech předmětech. JetBook K-12
má specifické programy, které studenti potřebují, jako je Oxfordské anglické mluvící slovníky, Oxfordské anglicko-španělský (nebo jeden z brzy k dispozici 38 jazyku) slovníky, elektronicky SAt přípravný kurz s nekonečnými lekce, kurzy Rychlosti čtení na pomoc studentům v učení číst rychleji, Angličtina, Španělština (nebo jeden z 12 dostupných jazykových párů) Text Překlad systém, které muže přeložit libovolný text v plném rozsahu, angličtina, španělština a dalších kurzy gramatiky, Interaktivní foneticky Language Teacher program, pro výuku prakticky jakéhokoliv jazyku, krok za krokem, Jazykové křížovky, grafy, vědecké a účetnictví Kalkulačky, matematika, fyzika, chemie, biologie, vědy o Zemi a příručky, interaktivní kurz dějin USA a fakta, interaktivní periodická tabulka prvků, Audioknihy Player a mnohem více.
Společnost poznamenala, že druhý vzdělávací eBook Reader, jmenován jetBook barevný, bude realizován ve školách Spojených státu, Číně a východní Evropě pro školní rok 2011-2012. On bude mít nejnovější 9,8 palcový barevný E-Ink displej s rozhraním zaměřený na studenty a učitele. Ten bude zahrnovat většinu programů z jetBook K-12 s doplňujícími složky na základě jednotlivých regionu vzdělávacích systém.
"Schopnost pro studenty, aby mít celou informace pro školu na jednom lehkém přenosném nosiče je něco, o čem každý z nás sníl", říká David Lubinitsky, generální ředitel ECTACO, "Spojené státy, Čína a země východní Evropy budou první, které budou moci provést tento zkušební projekt. Naše partnerství s Hanvon učinilo skvělý nápad do reality a brzy uvidíme, jak to přijde k uskutečnění v nadcházejících letech". ECTACO Inc má zkušenosti v rozpracování elektronických slovníků, řeč do řeči překladatelů a jazykové učební pomůcky pro spotřebitelský trh, stejně jako pro armádu a další vládní agentury ve Spojených státech.
Hanvon Technology Co je vysoce technologický podnik, které se zaměřuje na vývoj a výrobu inteligentních výrobků, technologií a služeb v oblasti vzájemného ovlivňování člověk-počítač.
Press release ECTACO Ads. e-mail: ceska@ectaco.com, tel. 777333779

Novy web ECTACO CR

14. června 2011 v 19:01 | Alex Porp
Společnost ECTACO má nove webové stranky www-slovnik.cz , zaměřené na prodej plné nomenklatury slovníků a nové elektronické knihy JetBook K12.

Novy E-Book ECTACO: JetBook s barevným displejem

13. června 2011 v 19:29 | Alex Porp
ECTACO CR: 777333779, 774999399, Praha

E-book ECTACO jetBook K12 Color z barevným displejem e-link (9,7-palcový)

Ectaco SpeechGuard® Assists Military Linguists

9. června 2011 v 10:34 | Alex Porp
NEW YORK - The Ectaco SpeechGuard® continues to grow in response to the resounding language translation needs of local, state, and federal agencies. The handheld speech-to-speech device was initially requested by the Department of Defense to be developed for translation use by the military. It has subsequently become used by many, including law enforcement and Homeland Security divisions throughout the United States. The Defense Language Institute's Foreign Language Training Center, based in Fort Huachuca, Arizona is providing students of their arduous linguistic programs with SpeechGuard® units.

SpeechGuard® not only has speech-to-speech, text-to-speech, and text-to-text capabilities, but also a plethora of educational applications such as Cultural Notes, Language Teacher, Audio Phrasebook, and CIA World Factbook. Cultural Notes enlightens users about Modern Arab-Islamic Traditions. Language Teacher is an audio-visual tutorial that instructs a user through a procession of the target language's alphabet, basic words, common phrases, and dialogue with instant critique and feedback. Language dictionaries provide instant definitions to assist with comprehension and translation. Ectaco's Audio Phrasebooks contain over 14,000 commands, phrases, and questions separated by topics contingent on users' needs. CIA World Factbook is a reference resource produced by the CIA with profiles of countries and territories around the world.

The handheld and pocket sized SpeechGuard® is very easy to operate and takes 15-20 minutes of handling to get familiarized with its use. Users can speak a command, phrase, or question into SpeechGuard® and be instantly understood in numerous languages based on the modification. Modifications include PD-5 (Law Enforcement), GI-5 (Military), HS-5 (Homeland Security), and MD-5 (Medical). "In lieu of them buying many different handheld language aids we develop, we deemed it convenient to combine all of their best attributes into a single device", says David Lubinitsky, Ectaco's President. "The ability to effectively communicate with people and provide them with necessary support and assistance without language barriers is paramount."

tel. 777333779
Prague

Ectaco Inc. and Hanvon Technology Co. Team Up to create and Implement the First Ever eBook Reader for the Educational Market

9. června 2011 v 8:06 | Alex Porp
NEW YORK and BEIJING, 2011

Ectaco Inc., the world's leader in portable language learning and the manufacturer of the jetBook eBook Reader announced today that it has teamed up with Hanvon, a leading global eBook Reader manufacturer and character recognition technology provider to create the first ever eBook Reader oriented towards education and implementation into standard classroom usage for teachers and students worldwide. These two brand new Educational eBook Readers will be showcased at the 2011 Book Expo of America in New York.

The first educational device is the jetBook K-12 for the US market features one-of-a-kind interactive technology to aid students in honing their skills in all subjects. The jetBook K-12 has specific programs students need like Speaking Oxford English Dictionaries, Speaking Oxford English-Spanish (or one of the soon available 38 languages) Dictionaries, the most comprehensive electronic SAT preparation course with endless lessons, Speed Reading courses to aid students in learning to read faster, English-Spanish (or one of 12 available language pairs) Text Translation System that can translate any text in full, English, Spanish and other language grammar courses, Interactive Phonetic Language Teacher® program to teach virtually any language step by step, Linguistic crosswords, Graphing, Scientific and Accounting Calculators, Math, Physics, Chemistry, Biology and Earth Science reference books, interactive course of US History and Facts, interactive Periodic Table of Elements, Text and Voice Note storage, Audiobooks Player and much more.

The second educational eBook Reader, named jetBook Color, will be implemented to schools across the US, China and Eastern Europe for the 2011-2012 school year. It will utilize the newest 9.8 inch Color E-Ink screen with an easy to use interface directed toward students and teachers. It will feature most of the programs from the jetBook K-12 with extra components based on each regions educational system.

"The ability for students to keep all their information for school on one lightweight portable console is something all of us have dreamed of," says David Lubinitsky, Ectaco CEO, "The US, China and Eastern European countries will be the first to implement this test project. Our partnership with Hanvon has made a great idea into reality and we will see it come to fruition with the years to come."

Ectaco Inc. has over 20 years of experience in developing electronic dictionaries, speech to speech translators, and language learning devices for the consumer market as well as the Army and other government agencies in the United States. Hanvon Technology Co., Ltd. was established in 1998 and is a high-tech enterprise that is dedicated to the development and production of intelligent products, technologies and services in the field of man-computer interaction. In this project, Hanvon will provide hardware support, while Ectaco will create the exclusive educational software for the device. Together, Ectaco and Hanvon hope to provide every school system in the world with the portable power of their educational eBook Readers.ECTACO Ads.
Web: www.ectaco.eu, www.ectaco.cz, www-slovnik.cz
e-mail: ceska@ectaco.com
tel. +420-777333779

JetBook ECTACO vs Apple iPad eReader

8. června 2011 v 18:32 | Alex Porp
Info ECTACO Ceska s.r.o.
tel. 603383387, 777333779
e-mail: ceska'ectaco.comWeb: www-slovnik.cz; www.ectaco.cz


Společnost ECTACO: filozofie porozumění

4. června 2011 v 11:43 | Alex Porp
Společnost ECTACO byla založena v roce 1990 v USA (v ČR v roku 1998), v New Yorku. Stálé jeho trvalým vedoucím je zakladatel a prezident společnosti D. Lubyanitsky. Základní myšlenkou, která byla daná zakladatelem společnosti, byl nápad jak pomoci lidem pochopit jeden druhého.
Na naší planetě existuje mnoho různých jazyků a dialektů, o nichž většina lidí ani nemá ponětí. Jak jsi můžeme porozumět navzájem, jak máme jednat mezi sebou bez znalosti jazyka společníka - tento problém stále zůstává nejdůležitějším pro většinu lidí. Obvykle člověk od svého narození zná jen jeden jazyk - mateřský, jiné je třeba se učit. Učit se,je potřeba dlouho, někdy i několik let, aby jsme začali chápat jen jeden jazyk, který je pro vás důležitý. A kolik ještě musíte vynaložit času, energii a peněz, aby jsme dosáhli alespoň nějaký výsledek. Někdy člověk, nezískal očekávaný výsledek, nechává toto učení, on už pak prostě nemá síly pro pokračovaní. I když každý chápe, že studium jednoho (dvou, tři...) jazyku umožňuje udělat nový krok ve své kariéře, pochopit nejen svého společníka, ale i objevit pro sebe novou kulturu jiné země, seznámit se s jeho tradicemi a životním stylem.
V takových situacích vždy se chce mít odpovídajícího pomocníka, který Vám napoví, opraví nebo přeloží to, co Vás zajímá. Ale, bohužel, vždy mít vedle sebe takového člověka je téměř nemožné. Kde je východisko z této situace, kdy ty na nic se můžeš zeptat, a nic nemůžeš pochopit, z jednoho prostého důvodu, že neznáš cizí jazyk. Možná, že společnost ECTACO jedna z mála firem, které skutečně snaží se Vám pomoci porozumět světu prostřednictvím své inovativní techniky a lingvistickému rozvoje. Kombinace slov "elektronický slovník" nebo "elektronický překladatel" ne vždy umožňuje patřičně posoudit úroveň těchto zařízení. Nejčastěji táto třída zařízení, v očích lidí, reprezentována jako analog papírových slovníku, který Vám umožní rychle najít neznámé slovo a jeho překlad. Při tom většina se neptá - a co jiného ještě on může, vždyť ve skutečnosti je to jen slovník.
Máte-li kopat hlouběji a pečlivě prozkoumat produkty ECTACO, zjišťuje se, že funkce "slovník" je jen jedním z mnoha. Obsahuje ještě více, než tři desítek různých související funkce, spojených jak s překladem slov a vět, stejně jako i s výukou cizího jazyka. Zdá se mi, že vyjmenovat všechny nemá smysl - stačí jen pojmenovat klíčové: gramatika, nepravidelná slovesa, konverzační příručka atd.
Ale pokud si jen představit, že zahrnuje dále eBook, systém GPRS, a mnoho dalších, hned je tu nevědomý pocit úcty k společnosti, která se zabývá touto činností.
ECTACO Ads: http://www-slovnik.cz; www.cz-slovnik.cz; www.ectaco.cz; tel. 603383387; 777333779