Květen 2011

Elektronické slovníky ECTACO ČR: chápeš ty - chápou tebe

21. května 2011 v 8:39 | Alex Porp
aké jen učebnice, programy pro studium cizích jazyků nebyli vynalezeny lidmi. Každý má svůj vlastní přístup, vlastní finanční a jazykové zdroje, své charakteristické rysy - to vše pro to, abyste zapamatovali několik nových slov nebo frází v cizím jazyce. Ale bez čeho neobejde se ani jeden člověk, který se rozhodne učit cizí jazyk - je vysoko-kvalitní slovník. A ještě lepší elektronický slovník.
Vlastně, kniha je starší než my všichni, ale postupně se to stává atributem notorických filologů. Mluvit, poslouchat, nebo učit cizí jazyk s pomoci elektronického slovníku je praktičtější a účinnější. Kapesní překladač může zahrnovat celou "skříň" potřebné literatury. Tak Vy můžete ušetřit čas při hledaní slova nebo frázi, místa na police pro knihy a peníze. Kvalitní učebnice nebo počítačové programy pro výuku cizích jazyků nejsou levné, ale elektronický slovník může obsahovat sadu slovníku, výukové programy a konverzační příručku.
Zkušenosti našich partneru ukazují, že efektivní využití času při studiu na kurzech angličtiny v Austrálii je možné pouze s použitím elektronických slovníků s funkci rozšíření slovní zásoby, tj. zvýšení počtu slov nebo frází ve slovníku. Nemusíte se listovat stránku po stránce v papírovém slovníku při vyhledávání překladu potřebného slova a pak se pokoušet pochopit, jak se ono vyslovuje. Transkripce anglických slov je jiný příběh. Ne všichni dokážou přečíst tyto podivné písmena ihned.
Významné (3 až 5 krát) zvýšení rychlosti vyhledávání slov a jejich okamžitý překlad s možnosti přeslechnout správné ozvučení slov a gramatika, děla elektronický slovník exklusivním pomocníkem při studiu cizích jazyků.
Porozuměv tímto problémům, společnost ECTACO ČR nabídla své řešení - elektronicky kapesní slovník Partner 900. Podle našeho názoru, je lepší jednou ho vidět a ocenit všechny vlastnosti, které má tento přístroj. Lepšího kamaráde pro učení cizího jazyku, který je vždy připraven k práci, jste ještě neviděli.